carat_cudf125300
CARAT CUDF125300 Premium grinding head for concrete 125 x 22.23 mm
67.40 tax incl.
On stock, immediately available. we have 2 products in stock.
Product description:
  • Suitable for grinding concrete, natural stone and all other hard stone types.
  • Many segments for a long service life.
  • Quick work possible and nice finish.
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 125 mm
  • Connection size: 22,2 mm
  • Connection type: Bore
  • For material: Concrete
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452000809
  • Supplier number: CARAT CUDF125300
(disc) diameter
125 mm
Connection size
22,2 mm